Aktör Zareen Khan hapis cezasıyla mı karşı karşıya? Dünya mahkemesi tutuklama emri çıkardı | Dünya

rotimi

Member
Dünya’daki bir mahkeme, 2018 yılındaki dolandırıcılık iddiasıyla bağlantılı olarak Bollywood oyuncusu Zareen Khan hakkında tutuklama emri çıkardı. Bir alt mahkeme olan Sealdah Mahkemesi’nin kararı, aktörü bu teklifi kabul etmekle suçladı ₹Dünya’da altı topluluk Kali Puja pandalının açılışı için bir etkinlik yönetimi şirketinden 12,5 lakh, ancak taahhüdünü yerine getirmedi.

Aktör Zareen Khan en son Hum Bhi Akele Tum Bhi Akele’de görüldü.

Bollywood çıkışını Salman Khan’la birlikte ‘Veer’de yapan Zareen Khan, ‘Housefull 2’ ve ‘1921’ dahil olmak üzere farklı dillerde çeşitli filmlerde rol aldı. Son filminde 2021’de vizyona giren Harish Vyas’ın Hum Bhi Akele Tum Bhi Akele filminde yer aldı.

Zareen Khan ne kefalet başvurusunda bulundu ne de mahkeme duruşmalarına katıldı. Tekrar tekrar devamsızlığı nedeniyle mahkeme tutuklama emri çıkartmak zorunda kaldı. Hindistan bugün bildirdi.

Ancak Zareen Khan, konuya açıklık getirmediğini ifade ederek iddiaların hiçbir gerçeği yansıtmadığını söyledi. “Bunun doğruluk payı olmadığına eminim. Ben de şaşırıyorum ve avukatıma soruyorum. Ancak o zaman sana netlik verebilirim. Hindistan bugün aktörden alıntı yaptı.

Polise göre, bir organizatör Zareen Khan ve menajeri hakkında resmi bir dolandırıcılık şikayetinde bulunmuş ve bu da her ikisine karşı da ilk bilgi şikayetinin kaydedilmesine yol açmıştı.

Gazetenin haberine göre, Zareen Khan ilk sorgulandığında, etkinliğe Bengal Başbakanı ve birkaç önde gelen bakanın katılacağını iddia eden organizatörler tarafından yanıltıldığını iddia etti.

• YAZAR HAKKINDA

Hindustan Times Haber Masası ile Hindistan’dan ve dünyadan en son haberleri ve gelişmeleri takip edin. Siyaset ve siyasetten ekonomi ve çevreye, yerel sorunlardan ulusal olaylara ve küresel meselelere kadar doğru yere geldiniz. …Ayrıntılı olarak görün