Balagarh MLA Manoranjan Byapari, rakip TMC şefini parti ofisini yağmalamakla suçladı | Dünya

rotimi

Member
Dünya: Bengal'in Hooghly bölgesindeki iki Trinamool Kongresi (TMC) lideri, yerel bir parti liderini parti ofisini yağmalamakla suçlayan milletvekili Manoranjan Byapari'ye karşı suç duyurusunda bulundu.

TMC yasa koyucusu Manoranjan Byapari'nin ofisi Çarşamba günü tahrip edildi (Habergrab/manoranjan.byapari/Facebook)

2021 eyalet seçimlerinde Balagarh koltuğunu kazanan ödüllü Bengalli Dalit yazar Milletvekili Manoranjan Byapari, küçük parti ofisini yağmalamakla suçladığı rakibi Hooghly Zilla koğuş üyesi Runa Khatun'a sert bir saldırı başlattı.

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024'e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Byapari, Facebook'taki paylaşımında, saldırıdan dolayı üzgün olduğu için ilk paylaşımında saldırgan bir dil kullandığını, ancak kısa süre sonra hatasını fark ederek paylaşımı sildiğini söyledi. Ancak bazı kişilerin gönderinin ekran görüntüsünü alıp bunu dağıttığını, bunun Runa Khatun'un Balagarh karakolunda kendisi hakkında polise şikayette bulunduğunun bir göstergesi olduğunu ekledi.

“Bu kelimeleri kullandığım için özür dilerim. Kendimi kaybettim…. Gönderiyi sildim. Byapari Dünya'da gazetecilere verdiği demeçte, üç gün boyunca sosyal medyada Khatun ve kocasının bana saldırmayı planladıklarını yazmıştım.

Balagarh MLA, “Hayatım tehlikede çünkü oyun salonlarının işletilmesini, nehir yataklarından kum çalınmasını ve bazı yerel liderlerin destekçileri tarafından yapılan çeşitli yasa dışı faaliyetleri protesto ediyorum” dedi.

Hatun iddiaları yalanladı. “Balagarh, Byapari MLA olmadan önce bu tür suçları hiç duymamıştı. Kârdan pay alamadığı için öfkeli görünüyor. Bir kadına kaba davrandığı için polise şikayette bulundum. İddialarıyla ilgili soruşturma başlatılacak. Gizlice rakip partilerimiz için çalıştığından şüpheleniyorum” dedi.

Bengal Maliyeden Sorumlu Devlet Bakanı (Bağımsız Masraf) Chandrima Bhattacharya, partinin konuyu inceleyeceğini söyledi.

Byapari, 2021'de ilk kez seçime girdi ve Başbakan Mamata Banerjee, çığır açan otobiyografisini yayınlamadan önce hayatını bir işçi ve ardından çekçek sürücüsü olarak yoksullukla mücadele ederek geçiren Namashudra kastından Bölünme mültecisini şaşırtıcı bir şekilde sahaya çıkardı. Byapari oyların yüzde 45,65'ini alarak seçimi kazandı.