Batı Bengal’in Bankura bölgesinde çamur duvarın çökmesi sonucu 3 çocuk hayatını kaybetti | Dünya

rotimi

Member
Batı Bengal’in Bankura bölgesinde evlerinin önünde oynayan üç çocuk, Cumartesi sabahı erken saatlerde üzerlerine çamur duvarın çökmesi sonucu hayatını kaybetti.

(Temsilci fotoğraf)

Bişnupur polis karakolundan bir yetkili, olayın sabah 5.30 sıralarında ilçenin Bişnupur köyünde meydana geldiğini ve yaşları 3 ile 7 arasında değişen üç çocuğun öldürüldüğünü söyledi.

Yetkili, olayın ardından çocukların acilen bölge hastanesine kaldırıldığını ancak doktorların hastaneye kaldırılmadan önce çocukların öldüğünü tespit ettiğini söyledi.

“Güçlü bir patlama sesi duydum ve duvarın yıkıldığını gördüm. Birkaç dakika önce çocuklar orada oynuyorlardı. Oraya koştum ve hepsinin enkaz altında gömülü olduğunu gördüm” dedi kurbanlardan birinin amcası.

Bengal Körfezi üzerindeki alçak basınç alanı nedeniyle güney Bengal bölgeleri Cuma gününden bu yana şiddetli yağışlara tanık oluyor. Bankura’da da gece boyunca yoğun yağmur yağdı.

“En az 1,5 metre yüksekliğindeki çamur duvar, yağmur nedeniyle zayıflayıp dengesizleşip çökmüş olabilir. Yetkili, “Çocuklar yakınlarda oynarken enkaz altında kaldılar” dedi.

“Heyecan verici bir haber! Hindustan Times artık WhatsApp kanallarında
Bağlantıya tıklayarak bugün abone olun ve en son haberlerden haberdar olun! Buraya tıklayın!