Bengal Valisi taciz tartışması: Polis Raj Bhavan'ın CCTV görüntülerini aldı | Dünya

rotimi

Member
Dünya: Batı Bengal Valisi CV Ananda Bose'a yönelik taciz iddialarını araştıran Dünya Polisi, Perşembe akşamı Raj Bhavan'dan ilk CCTV görüntülerinin alındığını söyledi.

Batı Bengal Valisi Ananda Bose'un CV'si (Dosya Fotoğrafı)

“Görüntüleri dün Raj Bhavan'daki CCTV'den sorumlu personelden aldık. Üst düzey bir Kolkata Polis yetkilisi, “Şu anda bunun yalnızca ilgili CCTV görüntüleri olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Yalnızca HT Uygulamasından en son Hindistan Genel Seçim haberlerine özel erişim elde edin. Şimdi İndirin! Şimdi İndirin!

Bu, Raj Bhavan'ın görüntülerden bazı alıntıları göstermesinden saatler sonra geldi.

Raj Bhavan'da sözleşmeli çalışan olan kadın, 2 Mayıs'ta Bose'u kendisini iki kez taciz etmekle suçladı. Kadın, Hare Caddesi polis karakoluna yaptığı yazılı şikâyette, valinin önce 24 Mart'ta, daha sonra da 2 Mayıs'ta kalıcı bir iş teklif etme bahanesiyle kendisini odasına çağırarak kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti.

Ertesi gün Dünya Polisi iddiaları araştırmak için bir soruşturma ekibi kurdu. 5 Mayıs'ta Bose, Raj Bhavan çalışanlarından, görevde oldukları süre boyunca bir eyaletin başkanı ve valisi hakkında hiçbir cezai işlem başlatılamayacağını belirten Anayasanın 361. Maddesini gerekçe göstererek polis soruşturmasını görmezden gelmelerini istedi.

Ancak Çarşamba günü Raj Bhavan benzeri görülmemiş bir adım attı ve Bose'un ilgili CCTV görüntülerini Raj Bhavan tesislerinde Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee veya polis hariç 100 vatandaşa yayınlamaya karar verdiğini söyledi.

Ayrıca Okuyun: Batı Bengal Valisi, şikayetçinin adını temize çıkarmaya çalışırken yüzünün kamuya gösterildiği bir CCTV klibi yayınladı

Gelişmelerden haberdar olan bir polis memuru, “İddia, olayın Raj Bhavan'ın konferans odasında saat 16.00 ile 16.30 arasında meydana geldiği yönünde” dedi.

Kuzey kapısına kurulan iki CCTV kamera tarafından çekilen 69 dakikalık görüntüde, kadının 2 Mayıs günü saat 17:33 civarında Raj Bhavan'ın kuzey kapısı yakınındaki polis karakoluna polislere yaklaştığı görülüyor. Beyaz üniformaları görülebiliyordu. kuzey kapısında. Zamanla sayıları arttı.

Saat 17.33 sıralarında mavi-beyaz kurta giyen kadının polis personeline yaklaştığı görüldü. Daha sonra Raj Bhavan'ın kuzey kapısının yakınındaki polis karakoluna gitti.

Gelişmeden haberdar olanların ifadesine göre, polisin elindeki güvenlik kameralarında kadının gözyaşları içinde merdivenlerden indiği görülüyor. EPABX odasına götürüldü ve ardından Raj Bhavan'ın bir yetkilisinin odasına gitti.

“Ben ve aile üyelerim acı çekiyoruz ve zihinsel olarak parçalanmış durumdayız. İşimi, kendimin ve ailemin onurunu kaybettim. Her şeyimi kaybettim” dedi şikayetçi HT'ye.

Polis, şikayetin daha sonra bilinmeyen bir yere taşındığını söyledi.

“Kalkatalı değilim ve bu nedenle şehri iyi tanımıyorum… Şu anda ailemin yanında, polisin koruması altında kurduğu bir yerde kalıyorum. Güvenlik nedeniyle dışarı çıkmama izin verilmedi. CCTV görüntüleri gösterildiğinden beri telefonlarımız çalıyor. Kadın, “Zihinsel olarak aramalara cevap verebilecek kapasiteye sahip değilim” dedi.

Ayrıca Okuyun: WB patronunun taciz tartışması: Raj Bhavan CCTV görüntülerini yayınladı; TMC alakasız diyor

Konuyla ilgili olarak Başkan Droupadi Murmu'ya yazmayı planlayıp planlamadığı sorulduğunda şöyle dedi: “Annemle babamın ve polisin tavsiyesini dinleyip sonra karar vereceğim.”

Nihai raporlar gelene kadar Raj Bhavan'dan herhangi bir yanıt gelmedi.

Bose'a sert bir darbe indiren Trinamool Kongresi ulusal genel sekreteri Abhishek Banerjee, valinin CCTV görüntülerini kadın ofisinden çıktığında yayınlaması gerektiğini söyledi ve tüm görüntülerin kamuya açıklanmasını talep etti. “Bu kupürü gösterip kadının kimliğini ortaya koyarak kadına hakaret etti. O yazıya hakarettir. Sırf kanunla korunduğu için bir şeyler yapabilir mi? Banerjee, Dünya'da gazetecilere verdiği demeçte, “Eyalet hükümeti Yüksek Mahkeme'yi harekete geçirmeli” dedi.

Banerjee'nin yorumlarına tepki gösteren Bengal Bharatiya Janata Partisi lideri Ragul Sinha, “Abhishek Banerjee, valinin emirlerini yerine getireceğini mi düşünüyor?” Valinin CCTV görüntülerini göstermesi gerekmiyor. Ancak 100 kişiyi davet ederek gazete kupürlerini gösterdi. Dolayısıyla Banerjee'nin açıklamalarının hiçbir değeri yok. Kendisi hapse girmemek için mahkemeden mahkemeye koşuyor” dedi BJP lideri Rahul Sinha.