BJP başkanı, TMC Milletvekili Nushrat Jahan’ı yatırımcıları yanıltmakla suçluyor. Asılsız, diyor Dünya

rotimi

Member
Bir Batı Bengal Bharatiya Janata Partisi (BJP) lideri Çarşamba günü, Trinamool Kongresi’nden (TMC) Lok Sabha üyesi ve aktör Nusrat Jahan’ın “2014-15’te bir emlak şirketi tarafından yatırımcılardan toplanan fonları yasa dışı bir şekilde satın aldığını” iddia etti.

TMC Milletvekili ve oyuncu Nusrat Cihan (dosya fotoğrafı)

Eskiden TMC’de çalışan BJP başkanı Shankudeb Panda, Jahan’ı Seven Sense Infrastructure Pvt Ltd’ye her biri 5,5 lakh Rs ödeyen 429 yatırımcıyı dolandırmakla suçladı.

“Jahan, yatırımcılara konut daireleri alma sözü veren şirketin yöneticisi ve hissedarıydı. BJP ülke yönetim kurulu üyesi Panda, “Proje asla gerçekleşmedi ve yatırımcılar geri ödeme almadı” dedi.

Yatırımcıların Cihan’a karşı neden polise şikayette bulunmadığı sorulduğunda Panda, “Dünya polisi, TMC patronuna karşı asla herhangi bir işlem yapmayacak. Emniyete şikayette bulunduk” dedi.

Bengalce BJP konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

Ayrıca Okuyun: Mamata Banerjee’nin Desteklenmeyen Khareji Medreselerine Odaklanması ‘Seçim Politikaları’ Konusunda Tartışmaya Yol Açtı

Kuzey 24 Parganas bölgesindeki Basirhat seçim bölgesini temsil eden Cihan, Çarşamba öğleden sonra Dünya Basın Kulübü’nde basın karşısına çıktı ve BJP liderinin iddialarının “tamamen asılsız” olduğunu söyledi.

“Şirkette hiçbir zaman hissedar olmadım. Bir daire satın almak için yaklaşık 1,16 milyon rupi kredi aldım. 2017’de bir kredinin faizi dahil 1,40 Rs iade ettim. Konu mahkemede. Kimin suçlu olduğuna mahkeme karar versin. Cihan aktörü, “Kimseden asla bir kuruş almadım” dedi.

Başbakan Banerjee Çarşamba günü Devlet Sekreterliği’nde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: “Nusrat şirket hakkında konuşacak. İyi yasa galip gelsin. Bunun hakkında yorum yapmak istemiyorum. Ancak muhalefet partisinin belli bir liderine, ucuz fon şirketlerinden para kabul ettiği bilinmesine rağmen neden federal makamlarca hiç dokunulmadığını merak etmekten kendimi alamıyorum.”

Seven Sense Infrastructure Pvt Ltd’nin eski yöneticilerinden biri olan Rupesh Singh, bir TV haber kanalına şunları söyledi: “Jahan, şirket kurulduğunda marka elçisi olarak atanmıştı. Profili nedeniyle Onursal Direktör olarak da atandı, ancak işleyişine hiç dahil olmadı.”