Cal HC, TMC’den Abhishek Banerjee’ye yardım sağladı ve ED’den zorlayıcı eylemde bulunmamasını istedi | Dünya

rotimi

Member
Dünya Yüksek Mahkemesi Cuma günü Trinamool Kongresi (TMC) ulusal genel sekreteri Abhishek Banerjee’ye rüşvet davasında yardım sağladı ve İcra Müdürlüğü’nden (ED) soruşturmayla bağlantılı olarak kendisine karşı herhangi bir zorlayıcı eylemde bulunmamasını istedi.

TMC Lok Sabha üyesi, acil servis soruşturmasıyla bağlantılı olarak 13 Eylül’de Dünya’da sorgulandı. (Dünya Yüksek Mahkemesi)

Ancak mahkeme, ED tarafından Banerjee’ye karşı sunulan ve FIR’a eşdeğer olan İcra Davası Bilgi Raporunu (ECIR) bozmadı.

Karar, Banerjee’nin ED tarafından kendisi aleyhine sunulan İcra Davası Bilgi Raporunun (ECIR) iptalini isteyen dilekçesi üzerine yapılan duruşmanın ardından Yargıç Tirthankar Ghosh tarafından verildi.

Ayrıca şunu okuyun: Cal HC, ED’ye TMC Milletvekili Abhishek Banerjee’nin mülk ayrıntılarını sunması talimatını verdi

Bir acil servis yetkilisi, kimliğinin gizli kalması kaydıyla, “Yargıç ECIR’yi iptal etmedi ancak bu temelde Banerjee’ye karşı hiçbir zorlayıcı eylemde bulunulamayacağını söyledi” dedi.

ECIR, İlk Bilgi Raporuna (FIR) eşdeğerdir.

Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee’nin yeğeni olan TMC Lok Sabha üyesi, bu soruşturmayla bağlantılı olarak 13 Eylül’de Dünya’da ED tarafından sorgulandı.

21 Ağustos’ta acil servis yetkilileri Banerjee’nin Leaps and Bounds Pvt Ltd. şirketinin ofisindeki belgelere ve bilgisayar sabit disklerine el koydu. Dünya’nın güneyinde.

Baskınların rüşvet iddiasıyla ilgili olduğu belirtildi.

Merkezi Soruşturma Bürosu (CBI) da iddia edilen vakayı araştırıyor.

Her iki kurum da daha önce Yüksek Mahkeme ve Dünya Yüksek Mahkemesi’ne, iddia edilen hükümet işe alım dolandırıcılığı ile eski eğitim bakanı Partha Chatterjee’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda TMC liderinin tutuklandığı eğitim bakanlığı rüşvet dolandırıcılığı arasında ortak bağlantılar olduğunu söylemişti.

Banerjee, 13 Eylül’de ED tarafından sorgulandıktan sonra şöyle dedi: “ED ve CBI, her dolandırıcılıktan 10 paisa’nın Sıçrayışlar ve Sınırlar’a gittiğini kanıtlasın. “Eğer herhangi bir kanıt sunabilirlerse, gönüllü olarak darağacına gideceğim.”

TMC Cuma günkü mahkeme kararını memnuniyetle karşıladı ve federal yetkililerin Banerjee’yi taciz ettiğini söyledi.

TMC genel sekreteri Kunal Ghosh, “ED ve CBI, Banerjee’yi Bharatiya Janata Partisi’ne (BJP) karşı mücadele ettiği için taciz ediyor. “Tüm çağrılara yanıt verdi ve soruşturmacılara yardımcı olmak için tüm soruları yanıtlayacağını söyledi.”

Bengal BJP baş sözcüsü Samik Bhattacharya, soruşturmanın niteliğinin halkın kafasını karıştırdığını söyledi.

“İnsanların kafası karışık. Leaps and Bounds için çalışan Sujaykrishna Bhadra, Mayıs ayında ED tarafından tutuklandı ve ajans, kanıtlara dayanarak ona karşı dava açtı. Ancak ED’nin şirketin yöneticilerine karşı herhangi bir delili yok gibi görünüyor. BJP, bu soruşturmanın hızlı bir şekilde tamamlanmasını istiyor” dedi Bhattacharya.