Dünya’da işçi adaylarının 1000’inci yıldönümünü kutlayan protesto sırasında kadın kafasını tıraş ediyor Güne ulaşıldı | Dünya

rotimi

Member
Batı Bengal’deki devlet okullarında iş talep eden iş arayanların protestosu Cumartesi günü Dünya’da 1000’inci yıldönümüne ulaştığında aralarında bir kadının da bulunduğu iki protestocu saçlarını kazıttı. gün başladı.

Cumartesi günü Dünya’da bir aday, milyonlarca dolarlık okul iş dolandırıcılığını protesto etmek için kafasını tıraş etti. (Fotoğraf: Samir Jana/Hindustan Times)

Protesto ivme kazandıkça, iktidardaki Trinamool Kongresi (TMC) ve onun ezeli rakibi Bharatiya Janata Partisi (BJP) de dahil olmak üzere tüm siyasi partilerin liderleri Dünya’nın merkezindeki protesto alanına akın etti.

Facebook’ta HT Channel’daki son dakika haberleri ile güncel kalın. Şimdi Katıl

Batı Bengal Merkezi Okul Hizmet Komisyonu (WBCSSC) tarafından 2016 yılında yürütülen Eyalet Düzeyinde Seçim Testini (9’dan 12’ye kadar olan sınıflar için SLST) geçen ancak eyaletteki işe alım sahtekarlığı nedeniyle iddia edildiği gibi işi alamayan birkaç bin aday, Mart 2021’den beri Dünya’nın merkezinde protestolar.

“Hepimiz eğitim aldık ve sınavı geçtik. Ama hâlâ sokakta oturuyoruz. Bizim hatamız ne? Hak ettiğimiz işi ne zaman alacağız?” Kafasını kazıyan protestocu Rashmani Patra, gözyaşlarına boğularak medyaya şunları söyledi.

Cumartesi günü çok sayıda gösterici gömleklerini açtı, göstericilerin üzerine oturdu, sloganlar attı ve iş talebinde bulundu.

“Başvuru sahiplerinden biri kafasını tıraş etmek zorunda kaldı. Eyalet hükümeti bunu görmeli ve utanmalı” dedi Sol Cephe lideri Biman Bose medyaya.

“Çok talihsiz ve hassas bir durum. Hayatlarının değerli sekiz yılını kaybettiler. Bu hükümetin çözüm bulamayacağına inanıyoruz. BJP sözcüsü Samik Bhattacharya, ancak yeni hükümet geldiğinde bu sorun çözülebilir” dedi.

Mayıs 2022’de Dünya Yüksek Mahkemesi, CBI’ya iddia edilen dolandırıcılığı araştırması talimatını verdi. Daha sonra acil servis, para izini ortaya çıkarmak için paralel bir soruşturma başlattı. Aralarında eski eğitim bakanının da bulunduğu üç TMC milletvekili tutuklandı ve şu anda cezaevinde.

TMC sözcüsü Kunal Ghosh da protesto alanına koştu ve protestocularla konuştuğu görüldü. Ayrıca eyalet eğitim bakanıyla da olay yerinde görüştüğü söyleniyor.

“Başbakan ve eyalet eğitim bakanı başarılı adayların iş bulmasını istiyor. TMC ulusal genel sekreteri Abhishek Banerjee de onunla daha önce tanışmıştı. Devlet eğitim bakanı Pazartesi günü kariyer adaylarından oluşan bir heyetle buluşacak. Bir çözüm bulmaya çalışıyoruz. Konu artık bir alt mahkemenin konusu. Bazı eksiklikler var” dedi Ghosh medya mensuplarına.