Khalistani, Bengal BJP MLA'larını durdururken IPS memurunun öfkelendiğini söylüyor | Dünya

rotimi

Member
Bir Hindistan Polis Teşkilatı (IPS) memuru, Salı günü muhalif Bharatiya Janata Partisi (BJP) milletvekillerinin Batı Bengal'in Kuzey 24 Parganas bölgesindeki Sandeshkhali'nin sorunlu bölgelerine girmesini engellerken birisinin kendisine Khalistani adını verdiği iddia edildiğinde öfkesini kaybetti.

Batı Bengal'in kuzey 24 parganasında Sandeshkhali. (ANI/Temsilci)

“Türban taktığım için bana Khalistani diyorlar. Bu mu senin cesaretin? Türban takan ve görevini yapan bir polis Halistanlı olur mu? Bu sizin seviyeniz mi?” Yetkili Jaspreet Singh'in, aralarında Suvendu Adhikari'nin de bulunduğu bir grup BJP milletvekiline söylediği duyuldu.

Kriket heyecanını daha önce hiç olmadığı gibi, yalnızca HT'de keşfedin. Şimdi keşfedin!

“Dininiz hakkında hiçbir şey söylemiyorum. Sen bile benim hakkımda hiçbir şey söyleyemezsin. Dininiz hakkında kimse bir şey söyledi mi? O halde bunu neden yapıyorsunuz?” diyen Singh, BJP liderlerine seslendi. Gazetecilere türban taktığı için kendisine Khalistani denildiğini söyledi.

Adhikari'ye eşlik eden BJP milletvekili Agnimitra Paul'un Singh'den görevini yapmasını istediği duyuldu. “Neden birini tercih ediyorsun?”

Polis, aynı zamanda eyalet meclisindeki muhalefet lideri olan Adhikari'nin Dünya Yüksek Mahkemesi'nin iznine rağmen Salı sabahı Sandeshkhali'ye gitmesini engelledi.

BJP liderleri, birisinin IPS memuru Khalistani'yi aradığı iddia edildiğinde kendilerini Yüksek Mahkeme kararlarını ihlal etmekle suçlayan polisle tartıştı.