'Kömür dolandırıcılığıyla bağlantılı olabilir': Ghosh, Milletvekili Sudip Bandyopadhyay hakkında soruşturma çağrısında bulundu | Dünya

rotimi

Member
Dünya: Geçtiğimiz günlerde parti sözcüsü ve eyalet genel sekreterliği görevinden istifa etmek istediğini ifade eden Kıdemli Trinamool Kongresi (TMC) lideri Kunal Ghosh, Cumartesi günü parti Kongre Milletvekili Sudip Bandyopadhyay'ın tutuklanmasını talep etti.

Trinamool Kongresi lideri Kunal Ghosh (dosya fotoğrafı)

Ghosh ayrıca Merkez Soruşturma Bürosu'na (CBI) ve İcra Müdürlüğü'ne (ED), Bandyopadhyay'ın adli görevi sırasında (Bhubaneshwar Apollo'dan) büyük miktarda para aldığını iddia ederek kömür dolandırıcılığı davasıyla bağlantılı olarak hakkında soruşturma başlatmasını istedi. velayet.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

“@dir_ed @CBIHeadquarters Milletvekili Sudip Banerjee'nin banka hesapları ve onun adına Apollo, Bhubaneswar'a yapılan ödemelerin araştırılması gerekiyor. Gözaltındayken kendisine veya adına hastaneye büyük bir meblağ ödenip ödenmediğinin incelenmesi gerekiyordu. Eğer gerçekse, bu bir kömür dolandırıcılığı olabilir ve Banerjee'nin daha detaylı soruşturma için tutuklanması gerekir. Yetkililer bundan kaçınmaya çalışırsa, Ld Court'a başvurmalı ve bu konuyla ilgili bir soruşturma talep etmeliyim,” diye yazdı Ghosh Cumartesi günü X koluna.

Bandyopadhyay iddialar hakkında yorum yapmayı reddetti.

Kıdemli bir TMC lideri olan Bandyopadhyay, partinin Kuzey Dünya seçim bölgesinden milletvekili ve Lok Sabha'daki Tüm Hindistan Trinamool Kongresi'nin lideridir.

Bandyopadhyay, çok crore'lu Rose Valley çip fonu dolandırıcılığına karıştığı iddiasıyla Ocak 2017'de CBI tarafından tutuklandı. Gözaltındayken hastaneye kaldırılmak zorunda kaldı ve Mayıs 2017'de Orissa Yüksek Mahkemesi tarafından kefaletle serbest bırakıldı.

Ayrıca Okuyun: 'BJP vs BJP…': Kunal Ghosh, TMC MP'ye saldırırken Trinamool güç mücadelesi ön plana çıkıyor

CBI, Kasım 2020'de bir kömür kaçakçılığı vakası kaydetmişti. Yasa dışı olarak çıkarılan binlerce crore değerindeki kömürün, EaHaberler Coalfields Limited'in çok sayıda maden işlettiği Batı Bengal'in batı kesimlerinde faaliyet gösteren bir çete tarafından satıldığı ve kömür ticaretinden elde edilen gelirlerin siyasi liderlere gittiği iddia edildi. Acil Servis ilk suçlama belgesini Ağustos 2021'de Delhi'deki özel bir mahkemeye sundu.

Federal yetkililer, iddia edilen kömür telif hakkı dolandırıcılığıyla ilgili olarak TMC National genel sekreteri ve Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee'nin yeğeni Abhishek Banerjee'nin yanı sıra karısı ve görümcesini sorguladı.

Cuma günü Ghosh, yeni nesil liderlerin partide öne çıkmasından duyduğu memnuniyetsizliği dile getirirken, tüm görevlerinden istifa etmek istediğini söyledi. TMC partisindeki atamalarını da sosyal medya hesabından kaldırdı. X-Handle'ı artık onun bir gazeteci ve sosyal aktivist olduğunu söylüyor.

“Parti çok etkili ellerde. Ben bir yabancıyım ve bu yüzden parti görevinde kalmak istemiyorum. Ben kimseyle tartışmıyorum. Parti liderliğini bilgilendirmek benim görevimdi. Ben bunu yaptım. Söylemem gereken ne varsa parti liderliğine ilettim. Bunun ötesinde tek kelime etmeyeceğim,” dedi Ghosh Cuma günü bir medya röportajında.

“TMC sanki birkaç liderin derebeyliğiymiş gibi davranıyorlar. Kuzey Dünya'da Sudip Bandopadhyay safran kampıyla el ele olduğundan BJP'ye karşı BJP var” dedi Ghosh.

Bengal BJP lideri Rahul Sinha, parti içinde iç savaş başladığını söyleyerek TMC'yi eleştirdi.

“Bu savaş eyalet çapında parti içinde tüm şiddetiyle sürüyor. Bu sadece sonun başlangıcı. Alevler yavaş yavaş yayıldı. Ghosh'un istifası TMC milletvekilini de ilgilendiriyor. TMC ancak böyle bitecek” dedi Sinha.