Mamata Banerjee ve Vali Özgeçmiş Ananda Bose, Bengal'de fırtınadan etkilenen bölgelerin değerlendirmesini yapıyor | Dünya

rotimi

Member
Batı Bengal Valisi Ananda Bose ve Başbakan Mamata Banerjee Pazartesi günü Alipurduar'ın fırtınadan etkilenen bölgelerini ziyaret etti ve etkilenenlere yardım ve yeniden yapılanma konusunda mümkün olan her türlü yardımın güvencesini verdi.

Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee, Pazar günü Jalpaiguri Süper Özel Hastanesi'nde kasırgadan etkilenen bir kişiyle görüştü. (ANI)

Pazar günü Jalpaiguri şehri ve çevresindeki ani fırtına ve şiddetli yağmurun yol açtığı hasar sonrasında en az beş kişi öldü ve 200'den fazla kişi evsiz kaldı.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Banerjee Pazar akşamı eyaletin kuzey bölgelerine giderek yaralıların tedavi edildiği hastaneyi ziyaret etti. Ayrıca fırtınada hayatını kaybedenlerin aile üyeleriyle de konuştu.

Bu sabah Jalpaiguri'ye ulaşan Bose da durumu değerlendirerek fırtınadan etkilenen aileleri ziyaret etti.

Batı Bengal Valisi Özgeçmiş Ananda Bose Pazartesi günü Jalpaiguri'de fırtınadan etkilenen insanlarla etkileşime giriyor.  (ANI fotoğrafı)(ANI)

Batı Bengal Valisi Özgeçmiş Ananda Bose Pazartesi günü Jalpaiguri'de fırtınadan etkilenen insanlarla etkileşime giriyor. (ANI fotoğrafı)(ANI)

“Hükümet etkilenenlere mümkün olan her türlü yardımı sağladı. Felaketin hemen ardından yardım kampları kurdukları için onları takdir ediyorum. Başbakan, “Ayrıca MLA'lara ve diğer liderlere, durumu yönetmedeki aktif katılımlarından dolayı teşekkür etmek istiyorum” dedi.

CM ayrıca ani fırtınanın yol açtığı yıkımın boyutundan şok olduğunu söyledi.

PTI'ya konuşan Batı Bengal afet yönetimi departmanından üst düzey bir yetkili, Jalpaiguri, Alipurduar ve Cooch Behar'ın bazı yerlerini sallayan fırtınada en az 1.500 kulübe ve evin hasar gördüğünü söyledi.

Banerjee, “Seçilmiş temsilcilerimi yarın 220 yardım kampının kurulduğu Alipurduar bölgesindeki Kumargram'a göndereceğim” dedi.

Ölenlerin aileleriyle ve ardından Jalpaiguri Tıp Fakültesi ve Hastanesi ile görüşmek üzere Mainaguri'yi ziyaret eden vali, şunları söyledi: “Başta Ulusal Afet Yönetim Otoritesi olmak üzere çeşitli yetkililerle telefonla görüştüm. Yerel milletvekili buluştu.” Ben de. Ölen kişinin yakınları için uygun tazminat talep etti.”

Bose, tüm eyaletlerin merkezi afet fonundan bir miktar aldığını ancak bunun nasıl kullanılacağının her eyalet hükümetine bağlı olduğunu söyledi.

Tazminat sorulduğunda Banerjee Pazar akşamı şunları söyledi: “Örnek davranış kuralları yürürlükte olduğundan bu konuda yorum yapamam. Bölge yönetimiyle görüşmeniz gerekiyor.”

Yetkili, “Hasarın değerlendirilmesi biraz zaman alacak ancak bölge idaresinden gelen raporlara göre çok büyük görünüyor” diye ekledi.