Okul öğretmenlerine saldırmakla suçlananları 2 Şubat'a kadar tutuklayın: Dünya HC | Dünya

rotimi

Member
KALKATA: Dünya Yüksek Mahkemesi Salı günü Batı Bengal polisine, 2 Şubat'ta 10. Sınıf sınavları başlamadan önce Dünya yakınlarındaki bir okulda bazı öğretmenlere düzenlenen saldırıyla ilgili tüm sanıkların tutuklanması talimatını verdi.

Adalet kürsüsü Biswajit Basu, Batı Bengal polisine kaçak sanığın tutuklanması talimatını verdi (DOSYA FOTOĞRAFI)

Pazartesi günü bir Adalet Divanı Biswajit Basu polise sanığın gün bitmeden tutuklanması talimatını verdi. Ancak mahkemeye polisin Salı öğleden sonraya kadar yalnızca dört kişiyi tutuklayabileceği söylendi.

HT yeni kriket sitesini açtı. Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın!

“Dört kişinin ismi 50 kişiyle birlikte belirlendi. Dört kişiyi tutukladık. Onlar FIR'da adı geçen kişiler değildi. Onlar başka insanlara aittir. Üst düzey bir polis yetkilisi, zanlıyı yakalamak için ayrı ekipler oluşturulduğunu ve aramaların sürdürüldüğünü söyledi.

Cumartesi günü, bir grup kişinin Güney 24 Parganas'taki Dünya'nın yaklaşık 20 kilometre güneyindeki Balarampur Manmathanath Vidyamandir okulundaki sınıflara baskın yaptığı ve bazı öğretmenlere saldırdığı iddia edildi. Saldırı, bir öğretmenin bir öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddialarının ardından geldi ve kurum olayı gizli tuttu.

Saldırıya uğrayan öğretmenler polise suç duyurusunda bulundu. FIR'da adı geçen dört kişi arasında iki TMC panchayat üyesi Akbar Ali Khan ve Alok Naru ile okul müdürü Syed Imtiyaz Ahmed yer alıyor. Mahkeme müdürün okula girişini yasakladı.

“Soruşturma makamına harekete geçmesi için zaman verelim. Başarısız olurlarsa uygun şekilde müdahale edeceğim,” dedi Batı Bengal Valisi CV Ananda Bose gazetecilere.

Eyalet Eğitim Bakanı Bratya Basu daha önce gazetecilere kimsenin bağışlanmayacağını söylemişti.

Bengal BJP başkanı Sukanta Majumdar, “Bu çok utanç verici bir olay.” dedi. Mamata Banerjee rejimi sırasında eyaletteki eğitim ve öğretim standardının nasıl düştüğünü hepimiz görebiliriz. Öğretmenler öğrencilerin gözü önünde dövülüyor. Böyle devam ederse geriye iyi öğrenci kalmayacak.”

“Bazı kişilerin suç işledikten sonra neden tutuklanmadığını, onları koruyanların kim olduğunu hepimiz biliyoruz. Daha fazla açıklamaya gerek olduğunu düşünmüyorum” dedi Kongre lideri Adhir Ranjan Chowdhury.