Panchayat Anketleri: Eski asker hayır kurumlarına aday göstermek için 21 km yürüdü | Dünya

rotimi

Member
Kuzey Bengal’deki Darjeeling’de ikamet eden eski asker Saran Subba, iyi bir amaç için dağlarda yapılacak panchayat anketine bağımsız aday olarak adaylığını sunmak için Çarşamba günü 21 km yürüdü.

Adaylık süreci Perşembe akşamı sona eriyor. (HT fotoğrafı)

“Arabamı blok ofise kolayca götürebilir ve adaylığı sunabilirdim. Ama bir mesaj iletmek istedim. Her gün tepelerde ciddi bir sorun haline gelen birkaç trafik gecikmesi yaşanıyor.

36 yaşındaki Subba, medya temsilcilerine, “Bireyler olarak, durumu iyileştirmek için araba ve iki tekerlekli araç kullanımını en aza indirerek üzerimize düşeni yapabiliriz.”

Ayrıca okuyun: Kolkata HC, Batı Bengal’deki Panchayat seçimleri için merkezi güçlerin konuşlandırılmasını emretti

Yarı özerk bir Gorkhaland Bölge İdaresi (GTA) tarafından yönetilen Darjeeling ve Kalimpong tepeleri, 23 yıl sonra 8 Temmuz’da iki aşamalı bir toprak seçimine katılacak.

Adaylık süreci Perşembe akşamı sona eriyor.

“2004-2005’te öğrenciyken, Sonada’ya sadece 14 km uzaklıktaki Darjeeling şehrine araçla ancak 35 dakikada ulaştık. Şimdi trafik sıkışıklığı bir kabusa dönüştüğü için aynı mesafeyi kat etmek bazen üç saatten fazla sürüyor” dedi.

Subba yarı maratonuna Sonada’daki evinden sabah 4 civarında başladı ve sabah 8 civarında Jorebunglow-Sukhiapokhari’deki BDO ofisine ulaştı.

Ofis sabah 10’da açıldığından, adaylık belgelerini teslim etmeden önce iki saat beklemek zorunda kaldı.

“Hepimiz araç kullanımını en aza indirmeye çalışmalıyız. Mesafe kısa ve yürüme mesafesindeyse yürüyebiliriz. Bu şekilde kirliliğe maruz kalma oranımızı da azaltabiliriz” diye ekledi.

• YAZAR HAKKINDA

2001’den beri Hindustan Times ile ilişkiliyim ve Batı Bengal, Siliguri’de bulunan Baş Muhabirim. Düzenli olarak kuzey Batı Bengal, Sikkim ve Nepal ve Butan’ın bazı kısımlarını inceledim. …ayrıntılı olarak görün