TMC Milletvekili Abhishek Banerjee sorgulanmak üzere Dünya’daki acil servis ofisine geldi | Dünya

rotimi

Member
Trinamool Kongresi (TMC) ulusal genel sekreteri Abhishek Banerjee Çarşamba sabahı Dünya’daki İcra Müdürlüğü (ED) ofisine ulaştı ve burada muhtemelen Batı Bengal’deki çok-kroluklu okul işe alım dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak sorgulanacak.

Abhishek Banerjee, Çarşamba günü Dünya’daki emniyet teşkilatının huzuruna çıkmak için Kalighat’taki evinden ayrıldı. (PTI)

Banerjee, ajansın Salt Lake ofisine sabah 11:45 civarında ulaştı. Mayıs ayı başlarında Banerjee, işe alım dolandırıcılığıyla bağlantılı olarak Merkezi Soruşturma Bürosu (CBI) tarafından dokuz saatten fazla sorguya çekildi. ED bu durumda onu ilk kez sorguluyor.

Pazar günü Banerjee, acil servis çağrısı üzerine silahlarını Bharatiya Janata Partisi (BJP) liderliğindeki merkezi hükümete doğrulttu. Sosyal medyada şu paylaşımı yaptı: “HİNDİSTAN Koordinasyon Komitesi’nin ilk toplantısı 13 Eylül’de benim de üyesi olduğum Delhi’de yapılacak. Ancak kolluk kuvvetleri rahatlıkla bana aynı gün önlerine çıkmam için bir bildirim gönderdi! 56 inçlik göğüs modelinin utangaçlığına ve boşluğuna hayret etmeden duramazsınız. #HİNDİSTAN Korkusu”

HİNDİSTAN İttifakı Koordinasyon Komitesi’nin ilk toplantısının da bugün Milliyetçi Kongre Partisi (NCP) başkanı Sharad Pawar’ın konutunda yapılması bekleniyor.

Bir TMC lideri, Banerjee’nin Pawar’a acil servis huzuruna çıkacağı için toplantıya katılamayacağını zaten bildirdiğini söyledi.

Lok Sabha üyesi ve Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee’nin yeğeni olan Abhishek, ittifakın bölgesel ve ulusal partilerinin 1 Eylül’de Mumbai’de üçüncü toplantısını yapmaları nedeniyle Hindistan Koordinasyon Komitesi üyeliğine atandı.

Aralarında eski bakan Partha Chatterjee’nin de bulunduğu üç TMC milletvekili, dolandırıcılık nedeniyle federal yetkililer tarafından tutuklandı ve şu anda adli gözetim altında bulunuyor. Geçtiğimiz ay Mamata Banerjee, siyasi bir programda konuşurken, birinden yeğeni Abhishek Banerjee’nin de tutuklanabileceğine dair bir mesaj aldığını söylemişti.

Başbakan şu anda devlete yatırım çekmek amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri ve İspanya’ya 12 günlük bir ziyarette bulunuyor.