TMC Milletvekili Nusrat Cihan, Sandeshkhali anlaşmazlığına yönelik eleştirilere yanıt verdi: 'Ben her zaman…' | Bilim Park

rotimi

Member
Trinamool Kongre Milletvekili ve aktris Nusrat Jahan Pazar günü, Batı Bengal'in Sandeshkhali'deki ayaklanmalar konusunda yokluğu ve sessizliği iddialarına yanıt verdi.

Yeni Delhi'deki Tüm Hindistan Trinamool Kongresi (AITC) Milletvekili Nusrat Jahan. (ANI)

Nusrat Cihan, bir kadın ve bir kamu temsilcisi olarak her zaman partisinin ilkelerini takip ettiğini ve halka hizmet ettiğini söyledi.

Hindustan Times – Son dakika haberleri için en hızlı kaynağınız! Şimdi Oku.

Jahan, Sandeshkhali sakinlerinin bunları unuttuğunu söylediği alıntıları aktaran bir gazete haberini yayınlarken X'e “Bu tür iddialarla uyanmak yürek parçalayıcı” diye yazdı. “Bir kadın olarak, bir kamu temsilcisi olarak her zaman partimin ilkelerini takip ettim ve halka hizmet ettim. Sandeshkhali olayı tüm şiddetiyle devam ederken Sayın Başbakanımız yardım gönderdi… ve halkın refahı için gerekli adımlar atılıyor.”

Politikacıya dönüşen oyuncu bunu, köylülerin, milletvekilinin son beş yılda Lok Sabha seçim bölgesi kapsamındaki Sandeshkhali'yi ziyaret etmemesi nedeniyle Nusrat'taki hayal kırıklığını ifade eden köylülerin aktarıldığı bir gazete makalesine yanıt olarak yazdı. “Sandeshkhali'de sinema salonu yok ama Nusret'in filmlerini izlemek için hâlâ 40 km yol gidiyoruz. Ama böyle zamanlarda bir kez bile bizi ziyarete gelmiyordu” dedi haberde bir kadın.

Sandeshkhali, TMC'nin güçlü adamı Şeyh Shahjahan'ın toprak gaspı ve kadınlara cinsel istismarla suçlamasının ardından bu ayın başından beri kargaşa içinde. Kadınlar, Shahjahan ve yardımcılarının tutuklanması talebiyle sokaklara dökülmüştü.

Bölge, 5 Ocak'ta bir kolluk kuvvetinin Shahjahan'ı tutuklamak için gelmesinin ardından ilgi odağı haline geldi. Shahjahan şiddetli bir çetenin saldırısına uğradı ve üç polis memuru yaralandı.

Nusrat Cihan Pazar günkü paylaşımında, kendi seçmen halkına gerçek anlamda hizmet ettiğini söyledi.

“Biz kanunların üstünde değiliz. Dolayısıyla yapılması gereken buna bağlı kalmak ve yönetime destek olmaktır.''Ben kendi seçmenlerime, sevincinde, sıkıntılı anında samimi bir şekilde hizmet ettim. Partimin talimatlarına uygun hareket ediyorum. Ve eyalet hükümetine ve idaresine güvenmemiz gerektiğine inanıyorum, yanlış olan her zaman kınanır” diye sosyal medyada yazdı.

Ayrıca okuyun | Sandeshkhali isyanları: Gerginlik arttıkça köylüler TMC liderini dövdü

Trinamool Kongresi lideri ayrıca şunu ekledi: “Birbirimizi hedef almaktan kaçınmalı ve kargaşa değil barış yaratmak için bir araya gelmeliyiz. İnsanların güvenliği ve refahı en büyük önceliğimizdir. Kimin kimin hakkında ne dediği önemli değil. Daha önce de söylediğim gibi.” Tekrar ediyorum: “Siyasallaştırmayı bırakın” dedi.

Sandeshkhali'de yeni protestolar

Kongre liderliğindeki Trinamool hükümetinin iki bakanının bölgeyi ziyaret etmesine rağmen Cumartesi günü Kuzey 24 Parganas bölgesindeki Sandeshkhali'nin sorunlu bölgelerinin bazı kısımlarında yeni protestoların olduğu bildirildi.

Eyalet Sulama Bakanı Partha Bhowmick ile Yangın ve Acil Durum Hizmetleri Bakanı Sujit Bose'dan oluşan bir ekip, Dünya'nın yaklaşık 80 km güneydoğusundaki Sandeshkhali'nin bazı sorunlu bölgelerini ziyaret etti.

“Köylülerin bazı mağduriyetleri var. Toprakları çalınıp balık çiftliğine dönüştürüldü. İddiaları kontrol ediyoruz. Bose gazetecilere verdiği demeçte, “Bunlarla ilgileneceğiz” dedi.

Hükümete şu ana kadar geçen hafta Sandeshkhali köylülerinden toprak gaspıyla ilgili 500'den fazla şikayet geldi.

Şimdiye kadar, her ikisi de Shahjahan'ın yakın çalışma arkadaşları olan yerel TMC liderleri Shibaprasad Hazra ve Uttam Sardar'ın da aralarında bulunduğu 18 kişi, Sandeshkhali'de cinsel saldırı, toprak gaspı ve şiddete teşvik şikayetleriyle bağlantılı olarak tutuklandı.