TMC Milletvekili Nusret Cihan, emlak dolandırıcılığı iddiası nedeniyle ED tarafından 6 saatten fazla sorgulandı | Dünya

rotimi

Member
Trinamool Kongresi (TMC) milletvekili ve aktör Nusrat Jahan, iddia edilen bir emlak dolandırıcılığıyla ilgili olarak Salı günü Dünya’daki İcra Müdürlüğü (ED) tarafından altı saatten fazla sorgulandı.

TMC Milletvekili Nusrat Jahan Salı günü Dünya’daki İcra Müdürlüğü ofisine geldi. (PTI)

Geçen hafta ajans, Jahan’dan sorgulanmak üzere 12 Eylül’de Dünya’daki acil servis ofisine gelmesini istemişti. Sabah 10.40 civarında Jahan, Tuz Gölü’ndeki CGO kompleksine ulaştı.

“Ne istiyorlarsa ve ne bırakmak zorundaysam, her şeyimi verdim. Tüm soruları yanıtladım” dedi, akşam saat 17.00 civarında acil servis ofisinden ayrıldıktan sonra medya mensuplarına.

Çoğunluğu emekli banka çalışanı olan en az 429 kişinin, emlak şirketi Seven Sense Infrastructure Pvt Ltd. tarafından öldürüldüğü iddia edildi. aldatıldı. 2014-15’te mağdurlar dava açtı ₹Daire satın almak için şirkette kişi başı 5,5 lakh. Mağdurlar, şirketin kendilerine daire vermediğini ve paranın iade edilmediğini iddia ediyor.

Jahan şirketin yöneticilerinden biriydi. 2017 yılında istifa etti. 2019 yılında milletvekili seçildi. Yatırımcıların daire alamamasına ve paralarını geri alamamasına rağmen Cihan’ın şirketten kredi alarak daire satın aldığı iddia edildi.

“Ben hiçbir şeye karışmıyorum. kredi çektim ₹1,16 crore. Tutarı faiziyle birlikte geri ödedim ( ₹1,47 crore) Mayıs 2017’de. Bunu kanıtlayacak tüm banka bilgilerim var. Şirketin tek bir hissesine bile sahip değilim” dedi Jahan daha önce medya mensuplarına.

Federal kurum ayrıca şirketin diğer yöneticilerini de sorgulamaya çağırdı. Yöneticilerden Rakesh Singh Pazartesi günü çağrıldı. Sorgulamayı atladı. Çarşamba günü başka bir yönetmen Ruplekha Mitra çağrıldı.

“Jahan, 2014’ten 2017’ye kadar yönetmendi. Ancak şirketin günlük işleriyle ilgilenmiyordu. Daha çok gönüllü bir yönetmen ve marka elçisiydi. Yargı yetkisine tabi olan dairenin mülkiyeti konusunda ihtilaf bulunmaktadır. Tartışmalı iddialara mahkemede itiraz edilecek” dedi Singh daha önce medyaya.

Bu arada Bharatiya Janata Partisi (BJP), iddialar üzerine TMC milletvekiline yönelik saldırılarını artırdı.

“Bu açık bir gözden kaçırma durumudur. Bir kişi yönetici ise bir şirketten nasıl kredi alabilir? Bu yasa dışıdır. BJP lideri Shanku Deb Panda, “Delilleri tahrif ediyor olabileceği için derhal gözaltına alınmalı” dedi.