TMC'de yaş faktörü üzerinde bir çatlak yok, ancak gençler daha fazlasını sağlıyor: Abhishek Banerjee | Dünya

rotimi

Member
Partinin ulusal genel sekreteri Abhishek Banerjee Pazar günü yaptığı açıklamada, Trinamool Kongresi'nde yaşlı ve genç liderler arasında hiçbir fark olmadığını iddia etti, ancak gençlerin yaşın onlara doğal bir avantaj sağlaması nedeniyle giderek daha fazla çalıştığını yineledi.

Abhishek Banerjee. (Dosya)

Lok Sabha seçim bölgesi Diamond Harbor'da bir parti toplantısında konuşan Başbakan Mamata Banerjee'nin yeğeni, “İnsanlar bu günlerde neden TMC'deki bölünmelerden bahsediyor? Öyle bir şey yok. Ancak gençlerin daha aktif olduğunu söylediğim doğrudur. 2023'te iki aydan fazla bir süre Nabo Joar (Yeni Dalga) kampanyasını yönettim. Bunu yapabilirim çünkü 36 yaşındayım. 70 yaşında bu kadar aktif olacak mıyım? Yaş kesinlikle büyük bir faktör.”

Geçtiğimiz yılı sonlandırın ve 2024'e HT ile hazırlanın! buraya tıklayın

Son iki yılda parti toplantılarında yaş faktörünü birkaç kez gündeme getiren Abhishek, destekçilerinin ve 1998'de TMC'yi piyasaya sürdüğünde Mamata Banerjee ile birlikte Kongre'den ayrılan eskilerin temkinli tepkilerini tetikledi. Son zamanlarda farklılıklar arttı. Aylardır, birçok kıdemli Lok Sabha üyesinin 2024'te yeniden aday gösterilmeyeceğine dair spekülasyonlar vardı.

Bengal'deki 42 sandalyeden Bharatiya Janata Partisi (BJP) 18'ini kazanırken Kongre 2019'da ikisini korudu ve TMC'nin puanını 22'de bitirmesine neden oldu.

Abhishek'in son iki haftadır sessiz kalması ve partinin 27. kuruluş gününün 1 Ocak'ta Dünya'daki TMC genel merkezinde kutlanmasına izin vermemesi, giderek artan görüş ayrılıklarını gündeme getirdi.

“Abhishek'in yaklaşan seçim kampanyasından uzak durmayacağını düşünüyorum. Etkinlikte kıdemli bir isim olan TMC başkanı Subrata Bakshi, Mamata Banerjee'yi dümende tutmak için mücadele edeceğinden eminim” dedi.

Abhishek cevabını Pazar günü verdi.

“Odak noktam elbette Diamond Harbor olacak ama partinin bana verdiği sorumluluğu yerine getirmek için elimden geleni yapacağım. “Partiye her zaman elimden gelenin en iyisini verdim. Genç milletvekili, “Seçim kampanyasından uzak duracağımı hiçbir zaman söylemedim” dedi.

BJP, TMC'den konuyla ilgili güçlü bir duruş aldı.

Eyalet yasama meclisindeki muhalefet lideri Suvendu Adhikari, “Abhishek Banerjee yaş meselesi hakkında bir şey söylediyse, o zaman Saugata Roy gibi kıdemli TMC milletvekilleri bunu ele almalı çünkü krizle karşı karşıyalar” dedi.

Roy konuyla ilgili yorum yapmadı.

Adhikari ayrıca Pazar günü Diamond Harbor seçim bölgesindeki yaklaşık 76.000 yaşlı vatandaşın aylık yaşlılık maaşı alacağını duyuran Abhishek'i de hedef aldı. ₹Gelecek aydan itibaren her biri 1000, Bengal'de henüz uygulamaya konmamış yeni bir program.

Banerjee duyuruyu yaparken, “Eyalet hükümetinin bu programı tüm ilçelerde uygulayacağından eminim” dedi.

“Bu, oy satın alma girişimidir ve teyzesiyle gizli anlaşma yapılarak yapılmıştır. Ama bu onun kazanmasına yardımcı olmayacak. BJP Diamond Harbor'dan kim sahaya çıkarsa o kazanacak. Adhikari, “Hindistan Laik Cephesi (ISF) yarışırsa yarışta üçüncü olacak” dedi.

Eyalet meclisindeki tek ISF MLA'sı Nawsad Siddique, Aralık ayında Banerjee'ye karşı yarışacağını duyurdu.