Vatanseverlerin değil, siyasi kampanyaların tatili var: Mamata Banerjee, Netaji'nin doğum gününü kutluyor | Dünya

rotimi

Member
Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee Salı günü Dünya'da Netaji Subhas Chandra Bose'u selamlarken, “Hindistan'da siyasi bir kampanya için ulusal bir tatil olabilir, ancak ulus için fedakarlık yapanlar için değil.” dedi. 127. doğum günü.doğum günü.

Batı Bengal Başbakanı Mamata Banerjee Salı günü Dünya'da. (Samir Jana/ HT Fotoğrafı)

“Siyasi bir kampanyaya tatil verilebilir ama vatanı için canını feda edenlere tatil verilemez. Banerjee, eyalet hükümetinin resmi etkinliğinde yaptığı konuşmada, Muhammed İkbal'in özgürlük mücadelesi sırasında bestelediği ünlü vatansever şarkıdan alıntılar yaparak “Saare Jahan Se Achha Hindustan Hamara” dedi. Bose'un ailesinin üyeleri de podyumda hazır bulundu.

Ram Mandir ile ilgili en son güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin! buraya tıklayın

“20 yıldır 23 Ocak'ı milli bayram ilan etmeye çalışıyorum. Başarısız oldum. Banerjee, “Hepinizden özür diliyorum” dedi.

Merkezdeki Bharatiya Janata Partisi (BJP) liderliğindeki hükümete atıfta bulunan Trinamool Kongresi lideri, “Ülke o kadar mutsuz ki, bize göstermek için arama sırasında bulunan adama ne olduğunu hâlâ bilmiyoruz” dedi. doğru yol kaybolmuştur.” Bu bir utanç. Biz (TMC) iktidara geldikten sonra arşivlerde bulunan (İngiliz dönemine ait) 64 gizli dosyayı açığa çıkardık. BJP iktidara gelmeden önce (Bose'un ortadan kaybolmasının ardındaki) gizemi çözmeye söz verdi. Ama işleri bittikten sonra Netaji’yi unuttular.”

“Planlama komisyonunu feshettiler. Bugün millete yönelik bir planlama yok. Bütün planlama cinayetler, vahşet, nefret siyaseti ve böl-yönet siyasetidir. Niti Aayog'u kurdular. Ne Niti (yönerge) ne de Aayog (komisyon) vardır. Banerjee, “Bu, gücü olmayan bir balmumu bebek” dedi.

Pazartesi günü başbakana Ram tapınağının kutlanması için bir tatil ilan edilmesi çağrısında bulunan Batı Bengal BJP başkanı Sukanta Majumdar, “Merkez 23 Ocak'ın nasıl kutlanacağına karar verecek.” Ancak Netaji eylemlere inanıyordu. Tatil istediğini sanmıyorum.”